| imsoc a întrebat:

Am si eu o Super Problema:
Am un laptop de 3 ani si a inceput sa se tot restarteze
Faza e ca a incepu de anul trecut dar ai schimbam optiunea de power option la balanced si inceta. Dar acum mi-am bagat windows 7 ultimate si nici cu balanced nu mai merge, ba chiar mia aparutsi ecranul albastru de 2 ori consecutiv dupa ce se restarta. Faza e ca dupa cel las mai mult merge cam un sfert de ora dupa aia se restarteaza si se restarteaza iar pe la,, Starting windows"
Laptopul este:Compaq presario c700 Notebook Pc
Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T2390
1.86ghz
2048 Mb
384Mb
Mar putea ajuta cineva va rog din suflet!

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

E clar din cauza supraincalzirii, din moment ce la balanced mergea. Stergel de praf, sau du-l la un service sa ti-l stearga ei calumea.

3 răspunsuri:
| radurex25 a răspuns:

Un sfat:schimba-til
nu mai sunt chiar asa scumpe acu iar trei ani e destul de mult pentru un laptop
sau mai bine ia-ti calc la comanda(adic din piese), ca e mult mai ieftin
si in plus, s-ar putea sa nu suporte 7 ultimate

| MrHipHoper a răspuns:

Sincer nu-ti schimba laptopul schimbati windowsu ca si eu am avut aceeasi problema sau daca nu merge Ramulwinking

| imsoc explică:

Mersi!