| TheKillerOfKillers a întrebat:

Daca am Pentium 4 imi merge Windows 7 Ultimate?

Răspuns Câştigător
| Bane a răspuns:

Tot Pentium 4 dar evident cu o frecventa mare, undeva pe la 3, 8GHz( am impresia ca cel mai puternic single-core are aceasta frecventa) sau un dual core, cauta pe eMAG/pcgarage sau chiar okazzi.Un dual-core cat de cat decent nu trece de 400 de lei.

6 răspunsuri:
| RememberTinKode a răspuns:

De mers merge, cat de bine e alta problemahappy

| dyoda a răspuns:

Normal Pentium 4 nu se ridica la cerintele Windows-ului 7. deci nu merge. E bun windows sp 3 pentru pc tau.

| TheKillerOfKillers explică (pentru dyoda):

Dar ce pentium trebuie sa ai ca sa mearga?

| Andrei7520152 a răspuns (pentru TheKillerOfKillers):

Ce pentium ai nevoie? de pentium 11 laughing AI nevoie de macar un procesor Dual Core pentru inceput. cauta windows 7 system requirements pe net. In rest, nu merita sa dai bani pe asa ceva (mai bine iti iei un pc nou daca tot ai de gand sa cheltui bani).
stai frate pe Windows XP. Eu folosesc XP SP3 cu toate ca as putea instala windows 7. de ce? pentru ca win xp foloseste mult mai putine resurse decat windows 7.

| TheKillerOfKillers explică (pentru Andrei7520152):

Ai dreptate. Mai bine mi-as lua un pc nou. Chiar ma gandeam astazi sa-mi iau un laptop nu.

| TheKillerOfKillers explică (pentru Bane):

Eu am 2, 99 GhZ. Mi-ar merge?

| Bane a răspuns (pentru TheKillerOfKillers):

Tot Pentium 4 dar evident cu o frecventa mare, undeva pe la 3, 8GHz( am impresia ca cel mai puternic single-core are aceasta frecventa) sau un dual core, cauta pe eMAG/pcgarage sau chiar okazzi.Un dual-core cat de cat decent nu trece de 400 de lei.