| Alex2900 a întrebat:

Am si eu un laptop bunicel, parerea mea, dar pe care imi merge in lag Fifa 15, nu mai zic de 16. Stie cineva de ce imi merge asa? Laptop-ul este bunicel: http://www.cel.ro/......b-black-l/

Am windows 8.1

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unul din baiuri este memoria la minim. Trebuie 8GB si ai numai 4Gb. A doua poate fi o piesa care nu lucreaza bine. Procesorul este un pic mai slab dar nu cred ca influenteaza. Poate ar trebui dezactivata placa Intel HD din BIOS. Daca nu gasesti optiunea in BIOS inseamna ca este facut sa lucreze impreuna si nu trebuie sa-ti faci probleme.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Mai cumpără-ți memorie.

| CiPiCaO90014 a răspuns:

Laptop-urile nu sunt pentru jocuri, Iati PC!