| weezzyy a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti o parere despre aceste 2 laptop-uri. care este mai bun... care l-ati alege?

VA ROG DATI DETALII LA ALEGEREA FACUTA!

1. http://www.cel.ro/......230-2gb-l/

2. http://www.pcgarage.ro/......ader-grey/

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ambele sint configuratii efectiv cretine. De ce? Nici unul nu are hard hibrid macar, ca sa nu zic SSD. Degeaba ai mama procesorului si 8 GB de ram, daca mori cu zile pina se misca hardul ala sa citeasca ceva sau sa scrie. Nici unul dintre ele nu are retea Gigabit. Am Gigabit pe un nenorocit de laptop cumparat in 2009 - nu, nu am dat pe el o avere, era undeva in jur de 2400 RON. Legat de costurile de exploatare si reparatii/inlocuire componente/lipsa posibilitatii de upgrade ulterior nici nu mai vorbesc. De banii astia mi-as face un desktop si as iesi cu mult mai bine din orice punct de vedere.

| Tpeuuuu99 a răspuns:

In opinia mea, primul laptop este mult mai bun decat primul, deoarece e mai performat, dar acum depinde ce fonduri ai... Eu pe primul ti-l recomand!winking