| NicolasAlx a întrebat:

Am si eu un laptop Sony Vaio si nu merge sa bag windows 7 pe el, imi da eroare. mentionez ca windowsul e de pe stick si la mine la calculator a mers. Si nici macar nu pot face stick bootabil, am incercat rufus, windows 7 usb... si nimic. am incercat si manual si nimic.

1 răspuns:
| lastOne a răspuns:

Unele laptopurile de la Sony sunt un pic mai ciudate, dupa ce instalezi un sistem de operare pe ele nu vor sa mai booteze de pe alt dispozitiv extern (usb/dvd). Incearca sa dai un reset (load defaults) la BIOS si vezi atunci.