| CiocolatăCuCăpșuni a întrebat:

Nu demult mi-am cumparat un laptop Sony Vaio si avea windows 8 gata instalat pe el, totul a mers bine pana ieri cand mi s-a blocat si am scos bateria din el dupa care am pus-o la loc dar cand am pornit laptopul mergea sacadat, asa ca am mai scos-o odata si cand am pus-o la loc imi aparea "Vaio" dar dupa aceea nu-mi mai aparea windowsul, totul era negru. Am dat pe butonul "assist" si mi-am reimprospatat windowsul, dar cand am pornit laptopul nu mai aveam toate aplicatiile si daca vreau sa descarc ceva imi da eroare, sau am incercat sa intru in C: si mi-a dat "acces refuzat". Ce trebuie sa fac sa fie ca si inainte?
Multumesc anticipat! ( scuzati categoria)

3 răspunsuri:
| ilinca1901 a răspuns:

Pai eu am un prieten care are windows 8 si ii merge fara probleme o perioada de timp dupa se blocheaza si ii se intampla ca si tie, la cumparat de pe eMAG parca si a sunt la service, cei de la service i-au spus sa-si curete pc-ul.incerca sa instalezi alt windows-prietenului meu i-a mers.

| dragos21578 a răspuns:

Nu trebuia sa cumperi laptup-ul cu windows gata instalat.Trebuie sa cumperi un CD cu windowsul si sa-l instalezi.

| CiocolatăCuCăpșuni explică (pentru dragos21578):

Si daca e gata instalat e original.