| Vilciu_Marian_1984 a întrebat:

Am un buget de 150 lei (va rog sa nu radeti de mine ) si vreau sa imi iau o placa video mai bunicica p.t jocuri
Ce mi-ati recomanda plz lasati lincuri cumpar si secon hand din Bucuresti si Calarasi doar de aici!

6 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Ceva bun in pretul asta nu exista iar si nu recomand. Eu zic sa strangi macar 350 lei pentru a lua un 1030. Spune-ne si specificatiile pc-ului sa vad daca merge pusa placa video.(modelul placii de baza, procesorul si puterea sau modelul sursei, si memoria RAM).

| marian37 a răspuns (pentru Vilciu_Marian_1984):

Adica: vrei sa te joci, iti trebuie 350(trei sute cincizeci) sau chiar 450(patru sute cincizeci). Daca calculatorul tau e prost, nu vei putea pune placa video. Spune ce calculator ai sa vedem daca e prost sau nu.

| Vilciu_Marian_1984 explică (pentru marian37):

Am un amd a8 7650k 8gb si o placa de maza msi gaming nu mai stiu cum se num hdd 1tb

| marian37 a răspuns (pentru Vilciu_Marian_1984):

Cea mai ieftina placa video, cat de cat bunicica este gt 1030. Ar mai fi rx 550 sau gtx 750ti.

| Vilciu_Marian_1984 explică:

Am un 1070 pe el deci nu e prost (am gasit placa happy
un gtx 1070 si un gtx 660ti OC le duce pfff