| YouWasted5SecondsOfYourTimeToReadMyName a întrebat:

Am un controller XBOX 360 pentru PC, si butonul RT scartie cand il apas.Ce pot face ca sa remediez problema?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pune putin ulei/vaselina innauntrul acelui buton dar ai grija cat pui. Bine ar fi sa poti turna numai cantitatea sufiecienta adica mai putin decat o picatura numai cat sa faca ungerea in momentul in care apesi butonul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai in gluma, mai in serios, poti pune tu o solutie mai vascoasa. Dar nu te-as sfatui pentru ca nu stii daca e fisurat sau nu plasticul si sa nu ti se scurca inauntrul controllerului pentru ca iti poate oxida circuitul si o poti strica.

Cel mai bine, mergi la un service si roaga-i sa te ajute. Mai mult de 10-15 lei nu de ajunge.

O zi placuta happy