| anonim_4396 a întrebat:

Am un iphone 3gs 32 gb si a luat putina apa si nu are nici o problema doar se vede foarte intunecoss si am inteles sa il bag in orez? l-am bagat si tot nu s-a facut

1 răspuns:
| Gabitech a răspuns:

Cat timp sta in orez. minim 48 ore..cred ca nu are rost sa mai spun orezul sa fie uscat..telefonul stins. daca tot nu isi revine du-te cu el la un service.dar da-i luminozitatea mai tare..dezactiveaza-i chestia aia de autoluminozitate din setari si dai la maxim. daca nici asa nu e ok sfatul meu e sa il duci la un service