| leonardo9 a întrebat:

Am un Sony vaio seria y notebook si vreau sa imi schimb procesorul cu unul mai puternic.Ce sfaturi imi dati? ps :procesorul de la el e amd

Răspuns Câştigător
| 26andrei26 a răspuns:

Daca iti pui pe el un procesor mai mare te sfatuiesc sa faci rost de un cooler mai puternic...mai multe rotatii cu debitul de aer mai mare...pentru a putea face racirea cat mai bine.

2 răspunsuri:
| 26andrei26 a răspuns:

Pai ai putea sa ii pui un procesor amd 2.2 GHz sau 2. 0GHz.

| leonardo9 explică:

Iti multumesc si vei primi funda dar ai o idee cumva ce procesor as putea sa imi pun. NU prea le am cu calculatoarele.