| night_crawler a întrebat:

Ar fi bun un laptop pentru jocuri cu configuratia asta la placa video?

Placa Video
Tip memorie videobig grinedicata, Capacitate memorie video:1024 MB Producator chipset video:NVIDIASeria:GeForceModel:GT 520MX

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca are placa asta video, inseamna ca nu este un laptop pentru jocuri. Placa e DDR 3. Cauta una de 2 GB DDR3 si va rula cat de cat in jocuri bine sau DDR5 de 1GB.
Bafta!

| WhiteStorm a răspuns:

Nu îți recomand un laptop pentru gaming pentru că :
Un laptop nu se poate răcii la fel de bine ca un calculator deci prin urmare dacă te vei juca mult pe el îl vei putea arde.Un laptop nu se poate răci la fel de bine ca un calculator(și anume laptop-urile sunt predispuse la supra încălzire).
Cât despre placa video nu are performanțe nici prea mari nici prea mici se situează undeva la mijloc.

| Robery a răspuns:

Da ar fi bine, Fundaaa