| TicTacUser a întrebat:

As dori sa stiu in general la unele jocuri...cand intru si le joc... jocul ruleaza numai pe mijlocul ecranului. iar sus si jos. este culoarea neagra.

. exact ca in unele filme...care ruleaza pe mijloc si sus si jos este culoarea neagra... poate ma puteti lamuri si pe mine. dau funda

1 răspuns:
| MichelWolverine a răspuns:

Unele jocuri au prin setari optiuni de unde poti sa selectezi ca afisare pentru ecran FULL SCREEN, pentru ca ele sunt setate sa mearga doar pe o parte a ecranului. Poti sa gasesti setarile astea prin meniul jocului dar tot la fel de bine pot sa fie fisiere de genul settings.exe ce sunt in folderul unde ai tu jocul instalat. Umbla putin si vezi si tu ce gasesti pe acolo. Succes!