| Paul_Jucu_1995 a întrebat:

As vrea sa aflu un joc vechi. il jucam cand eram mai mic,aveai cativa soldati si trebuia sa faci misiuni, trebuia sa nu te prinda sau sa te vada ceilalti soldati ..de exemplu aveai la prima misiune un scafandru un soldat cu pistal parca si mai unu. si fiecare avea "indemanarile" lui. stie careva cum se numeste. era foarte vechi,nu aveai nevoie de internet... aa si mi-am adus aminte tu vedeai ca si cum era deasupra, vedeai niste omuleti asa mai micuti laughing... multumesc mult dau funda!

1 răspuns:
| BBJHHRUGs a răspuns:

Dupa cate am inteles din descrierea ta cunosc cateva jocuri pe tema asta war (razboi) daca intra la categoria shooter (fie ca e fps sau tps)
Acum eu ti le enumar si poate iti aduci tu aminte dupa nume si/sau o cautare la imagini ori gameplay pe google:

1.Kill Switch
2.Modern Warfare
3.MP COOP GITS EVOLUTION
4.Conflict Global Terror
5.Conflict Desert Storm
6.Deadly Dozen 2

Daca nu ma insel la ultimile 3 jocuri in toate misiunile ai cu tine 3 sau 4 soldati care sunt cu tine tot timpul si te ajuta:
unu e doctor care iti repara viata de cate ori ai fost impuscat, altul cu un pistol te acopera, celalat iti tine spatele cu un magnum rifle (cu luneta) care trage la distanta ori cu un lansator de rachete sau grenazi si ultimul poarta un gps/busola care va ghideaza dupa harta, are cu el o trusa - deschide usi dezamorseaza bombe, etc.

Multumesc anticipat pentru funda!