| AgentIndigo1 a întrebat:

Auziti,recent am o problema cu ceva URL MAL, uitati poza: http://prntscr.com/f2ukr3, este grav? pot sa scap de acest virus? ma ajutati va rog? am un prieten care imi spune ca-i grav si ca rip PC si altele, da' intr-un fel cred ca ma minte., ma puteti ajuta pls? apropo am si dat vreo 3 scanari, am instalat ceva adwcleaner sau ce ca sa scap, acesta era linkul de la site: https://malwaretips.com/blogs/url-mal-removal/
am facut doar step 1. da' prietenu' mi-o zis ca in loc sa ma ajute cica mi-o bagat mai multi virusi., nu prea stiu ce sa cred, ma puteti ajuta pls?
dau funda.

3 răspunsuri:
| AgentIndigo1 explică:

Mersi, acu' ma simt mai bine, apropo, e problema daca instalez malwarebytes in timp ce am si avastul?

| DavidoffUser a răspuns (pentru AgentIndigo1):

Malwarebytes nu este antivirus, opereaza independent de alte sisteme de securitate care sunt antivirusi traditionali.Nu se bate cap in cap cu niciunul. Malwarebytes este doar un "ajutor" in detectarea malware, troieni etc. pe care un antivirus traditional le-ar putea trece cu vederea.

| AgentIndigo1 explică (pentru DavidoffUser):

Multumesc