| MihaitaMihai1989 a întrebat:

Bun pentru jocuri? Stiu placa video e integrata dar iau alta daca e.

Model: HP 6300 SFF
Chipset: Intel Q75 Express
Socket: 1155
Procesor: Intel Core i3 3220 3. 3GHz, 3MB SmartCache, 2 Nuclee, 4 Threads
Memorie ram: 4GB DDR3
Hard disk: 250GB (7200rpm) SATA II
Unitate optica: DVD-rom
Placa video: integrata, Intel HD Graphics 2500
Frecventa nucleu grafic: 650MHz
Frecventa maxima nucleu grafic: 1. 05GHz
Sloturi expansiune: 1x PCI-Express x16, 2x PCI-Express x1, 1x PCI
*** Slot PCI-Express x16 - liber ***
Placa de retea: integrata, Gigabit Network, 10/100/1000 MBps. Intel 82579LM
Placa audio: integrata, Realtek ALC261, High Definition

Răspuns Câştigător
| marian37 a răspuns:

Daca vrei sa joci jocuri din 2012 in jos, e ok. Jocurile recente nu iti vor merge pentru ca:
1. Procesor vechi=slab.
2. 4gb ram, recomandat sunt 8gb.
3. Nu poti pune cine stie ce placa pentru ca procesorul e foarte slab si ii va limita din performanta.
4. Nu ai specificat sursa. O sursa cu eficienta mica si fara protectii(cele sub 100 lei) iti va genera un consum mare de curent si iti poate strica tot pc-ul in momentul trecerii unei tensiuni mari prin ea.
Intr-un cuvant: slab.
Desi cs go-ul cred ca il vei putea juca 720p 30fps.

| MihaitaMihai1989 explică (pentru marian37):

Mai am o placuta de 4 gb ram de mai mult... anul trecut si iau placa buna oricum daca e si placa de baza.

1 răspuns: