| Cristle a întrebat:

Am de facut un proiect despre jocuri educative pe calculator/Internet. Cum nu sunt un fan al jocurilor nu stiu despre ce jocuri sa scriu. Ma puteti ajuta cu niste exemple si niste informatii despre acestea?happy

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Poate gasesti ceva interesant in aceasta lista
http://en.wikipedia.org/wiki/Educational_video_game

| 101001010010 a răspuns:

Ai putea sa scrii despre jocul conquiztador. Este un joc din care poti invata o gramada de chestii deoarece ConQUIZtador este un joc de quiz pe internet cu elemente de strategie, care se joaca în grupuri de 3 jucători, pe o hartă impartiţă in 12-20 teritorii.
Scopul jocului e ocuparea teritoriilor pe baza cărora se da puncte. Câştigă cel care are mai multe puncte la sfârşitul jocului.
Lupta pentru teritorii nu se face cu arme, ci prin intermediul răspunsurilor date la întrebările din joc. Este super! Sper ca ti-am fost de folos!happy