| Ctmfresh28 a întrebat:

Buna am Euro Truck Simulator si imi merge cam in reluare!
Am HP 550 windows 7 ultimate, procesor Intel(R) Celeron(R) CPU 550 2.00 GHz, DirectX 11, Placa Video:Mobile Intel (R) 965 Express Chipset Family, memorie 358 mb. 2048 mb RAM.

Ce sa fac sa-mi mearga jocul mai bine?
Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| vladsoare a răspuns:

Placa video e integrata - slaba!
Totusi cred ca acest joc ar fi trebuit sa mearga binisor. Scade din detalii, instaleaza Fraps si uita-te daca iti cresc frame-urile.

| Ctmfresh28 explică (pentru vladsoare):

Ce sunt frame-urile si unde mai uit daca cresc?

| vladsoare a răspuns (pentru Ctmfresh28):

Dupa ce instalezi FRAPS, il pornesti si il bagi in bara.
Pornesti jocul si te uiti intr-un colt...o sa apare niste cifre cu galben. frame=FPS=cadre pe secunda. Cu cat mai multe, cu atat jocul e jucabil(nu se blocheaza, nu merge incetinit).

3 răspunsuri:
| Energyboy a răspuns:

Din cate vad eu ai un procesor destul de mic. Poate din cauza aceeasta nu iti merge.Incearca jocul la un prieten si vezi daca lui ii merge si comparati calculatoarele si asa o sa vezi care este problema.