| Danyel20 a întrebat:

Buna am o intrebare:Am un laptop pe care am instalat windows 7 si de cand l-am instalt nu-mi mai merge nici un fel de joc.Ce programe mi-ar trebui sa imi mearga jocurile iar? Multumesc

6 răspunsuri:
| cosmy6886 a răspuns:

Ai incercat sa instalezi DirectX si Java? Poate de la asta e.

| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Ai dreptate ai instalat Windows 7.
Dar ai instalat driverul in calculator ca altfel normal sa nu iti mearga.
Instalarea driverului ajuta la performanta unui calculator foarte buna si iti creste viteza de (grafica, 3D, optimizare, usurinta jocuri-net-browere, navigare, etc).
Instaleaza driverul poti sa descarci si de pe net daca n-ai CD/DVD.

| Mihail2020 a răspuns:

Ca merge orice tip de joc nu conteaza ce windows ai.
Si iti zic din propria experienta.
Nu conteaza ca ai Windows Xp, Vista, 7, 8, sau chiar si Windows 9.
Diferentele nu sunt mai mari de 50%.
Instaleaza driverul in calculator si imi zici dupa aceea daca a functionat si merge si daca nu a mers.

| rafy21 a răspuns (pentru Mihail2020):

Nu mai pune in raspunsurile tale prosti gen "Windows 9" incepe lumea sa caute pe net despre win9 si vor da jos de pe net doar prostii si virusi...

| DenisY a răspuns:

Sati spun ce trebuie sati scoti. DirectX toate... Nvidia, si eu am un laptop si nu merg toate jocurile.Numai jocurile mai slabe... Funda?

| LeeJiEun a răspuns:

Ia-ti Norton Antivirus Online..Nimi mie nu imi mergeau jocurile si acum merg cu ala..bafta