| alinchivu a întrebat:

am o problema cam mare in privinta netului de la rcs-rds!
acum o saptamana au venit baieti de digi sa-mi puna internetul, l-au conectat a mers sa deschid google chrome si sa vizionez un filmulet pe youtube dar apoi nimic. Conexiunea imi arata ca functioneaza dar cand incerc sa deschid un browser imi apare o imagine de la rcs-rds despre username si parola. am reincercat sa ma conectez dar nimic. OARE ESTE DIN CAUZA CALCULATORULUI MEU SAU ESTE DE LA EI?

P.S. PE CONTRACT APARE ADRESA MEA GRESITA, AM VORBIT CU RESPECTIVII OAMENI CARE AU INSTALAT INTERNETUL SI AU ZIS CA SE REZOLVA. SUNAND LA RELATII CLIENTI LA DIGI AU ZIS SA ASTEPT PANA CE REMEDIAZA EI ACEST LUCRU.

SA MA LAMURITI SI PE MINE DACA CONEXIUNEA ESTE DEFECTA DE LA MINE SAU ESTE STRICATA DIN CAUZA CELOR DE LA DIGI

uita-ti aici imaginea cand deschid un browser: http://img163.imageshack.us/img163/770/63493146.png

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La Firefox, sus in dreapta, cand apesi pe triunghiul alb cu varful in jos apare butonul "Optiuni" apoi tot optiuni si la pagina de start scrii: http://www.google.ro/
Daca gasesti altceva acolo stergi
Apoi dai Ok si restartezi Mozilla.