| VampyYuki a întrebat:

Am o problema (din nou,tot legata de internet/laptop). Am internet de la RDS care merge foarte prost dupa cum am mai spus si i-am chemat sa vada care este problema si mi-au zis ca este de la windows. Ok l-am reinstalat si am crezut ca dupa asta va fi totul bine. Insa am fost nevoita sa-i chem din nou,pentru ca iar "facea figuri",si nu-l mai suportam. S-au uitat si mi-au zis ca este virusat. Am cel mai bun antivirus de pana acum din cate am inteles eu, si anume Advanced SystemCare 6.1. L-am scanat desi imi arata ca totul e ok, si imi apareau vreo 342 de erori/virusi/probleme. Am dat clean si imi zicea ca s-a rezolvat. Am mai dat scan de cateva ori si imi arata un virus la privacy issues. Din nou am dat clean si zicea ca s-a rezolvat,dar cand dadeam iar scan,imi aparea aceeasi problema la privacy issues si cu cat il lasam mai mult nescanat cu atat apareau mai multi virusi. Imi zicea de unde e problema si am inceput sa "cotrobai" prin partitia C dar nu gaseam deloc fidierul infectat. M-am gandit apoi ca poate e la fisiere ascunse,asa ca am intrat in My Computer la Organize si am facut toate cele necesare ca sa fac sa imi apara fisierele ascunse. Si ca sa revin,problema era in C:\Users\Anto\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\History Provider Cache. Acolo era Windows Media Center. Asta inseamna ca e intr-adevar virusat din cauza faptului ca nu am reinstalat bine windows-ul? Va rog mult ajutati-ma cu o parere,un sfat. Si daca e virusat ati putea va rog sa-mi spuneti:atunci cand il duc la devirusat,va trebui ca dupa aceasta operatiune sa reinstalez din nou windows-ul? Va rog mult dau funda, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Y2k a răspuns:

Ok. Deci in primul rand nu vad de ce sa il duci la devirusat incearca sa reinstalezi windowsul si sa formatezi absolut tot(inclusiv local D) dupa ce ti-ai copiat "lucrurile" pe un stick. Pe urma incearca sa nu iti instalezi toate tampeniile si eu unul nu am auzit de antivirusu ala in viata mea. Instaleaza avira 2012-2013 for free, si el stie sa isi faca treaba. Numa bine!