| RaptorFabian a întrebat:

Bună, am un i3 9100F, dar vreau upgrade la i5, credeți ca un I5 9600KF ar merge? Dacă nu, știu sigur ca merge 9400-le si am un RX 570, merge upgrade la GTX 1070? Va rog sa îmi ziceți.

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Si daca ai zice ce placa de baza ai putem raspunde la amandoua,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba doar de soketul procesorului de pe placa de baza, si la ambele procesoare enuntate este acelasi, LGA 1151 v2, deci se potriveste.
La fel si la placile video, au aceeasi interfata PCI Express 3.0, deci se potrivesc.

| RaptorFabian explică (pentru Wr3nch):

Scuze, am uitat sa specific, gygabyte H310N h 2.0

| RaptorFabian explică (pentru anonim_4396):

Mersii

| darius1709 a răspuns:

Da. Ar merge. Nu e batalnec.