| RaptorFabian a întrebat:

Hey, am o întrebare, am un i3 9100f, dar vreau un I5 9600k sau un i7 9700k, credeți ca merge? Adică nu as vrea sa mai cumpăr un pc si stiu ca pe aceasta placa de baza merg acele cpu-uri, pentru ca am socket 1151 v2, si am un rx 570 si ma gândesc sa pun un RTX 2060, credeți ca duce si un 2070? Si restul componentelor sunt 16 GB RAM, 2 hdd-uri de 1 TB fiecare si un SSD de 240GB...dar astea nu conteaza

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Chiar dacă ar merge, fiind altă generație, l-ar incetini memoria sau alte componente ale plăcii de bază. E ca la mașină, schimbi pompa de injecție - ai rezolvat ceva dar nu mare lucru

| RaptorFabian explică:

Pai le schimb si pe ele, adica o sa am jocurile pe SSD-uri, o sa mai pun un SSD de 1 tera, si hard-urile le țin pentru poze și date personale.