| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am un laptop Asus cu gtx 950m și i7 6700 hq si pe internet apare ca valorantul ar merge in 130-140 de fps uri dar mie îmi merge in maxim 80 (tin sa precizez ca am si discordul pornit)

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E bine și in 80!

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!

Unde ai intrat de ai văzut performanța laptopului tău?
Câteva lucruri importante care fac informația de pe net să nu se pupe cu realitatea:
- memoria RAM (dacă e dual-channel vei avea performanță sporită)
- placa video să aibă memorie VRAM GDDR5 și nu DDR3 (GDDR5 > DDR3)

De aici e posibil ca performanța să nu fie la fel cu ce ai văzut pe internet.

Răspuns utilizator avertizat