| emanuelregele a întrebat:

Am un laptop Asus R510V ( i7 6700, placa video 950M 8 GB RAM) Un laptop destul de bun. La acesta vreau sa conectez un monitor extern. La majoritatea jocurilor nu imi face nici o problema dar la jocul PUBG dupa cateva meciuri
jucate mi se inchide laptopul. Tin sa mentionez ca daca nu folosesc monitorul extern pot juca sute de ore fara sa se inchida si ca am un cooler extern destul de bun. As dori o rezolvare sau macar cauza problemei. Multumesc Anticipat!

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Incearca sa joci la setari minime cand esti pe monitorul extern!

| emanuelregele explică (pentru lpavel):

Nu are legatura dar oricum joc cu setarile minime fiindca e PUBG (jocul cu cele mai mari cerinte in momentul actual). Totusi fara efect.

| marian37 a răspuns:

Ce rezolutii au monitorul si display-ul laptop-ului?

| emanuelregele explică (pentru marian37):

1360/768 Monitorul extern si 1920/1080 laptopul dar asta nu ar trebuie sa fie o problema atunci cand imi setez aceeasi rezolutie pe laptop ca si pe monitor. Plus ca la restul jocurilor nu am probleme, gen gta 5 si altele.