| Alinaaa17 a întrebat:

Am un telefon Nokia n8. Am instalat o tema care e din 2013 si cand am instalat s-a restartat telefonul si nu mai pot sa intru in meniu. Tot se restarteaza. Am citit pe internet ca e sistemul de operare sau softul daca nu a fost conceput pentru. telefonul respectiv sau a fost pentru. o generatie mai noua. Ce pot face? Va rog. Ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Cel mai probabil tema era pentru alta versiune de soft, tot ce mai poti incerca acum e sa faci un Hard-reset (sa aduci telefonul la setarile din fabrica ) si poate isi revine daca nu trebuie resoftat.
Exista 2 variante sa faci Hard Reset :
1.E valabila doar daca poti naviga prin meniu, ceea ce tu nu poti sa faci si nici nu ma mai obosesc sa o explic
2.Aceasta metoda e valabila daca nu poti naviga prin meniu,DAR! vei pierde toate aplicatiile instalate de tine și Ovi Maps și OVI Store, ovi maps stiu ca il poti instala apoi dar ovi store nu garantez, dar macar o sa iti functioneze telefonul. Asadar
-Stingi telefonul
-Ți apasate butoanele :Volum Jos +Camera+ Meniu, in timp ce le tii pe toate apasate in acelasi timp mai apesi si volumul de Power cel pe care il apesi cand aprinzi telefonul, si le tii pe toate 4 apasate pana vibreaza telefonul, dupa ce vibreaza poti sa eliberezi butoanele si ar trebui sa porneasca normal.Iti atasez si o poza cu butoanele : http://imageshack.us/photo/my-images/46/nokian8hardresetformat.jpg/?sa=0 Succes!

| Alinaaa17 explică (pentru CristianCRS):

Am incercat. dar nu mi se deschide meniul. Se deschide, apare o imagine alba dupa una care scrie"Nokia" si se inchide si iar incepe tot la fel.

| CristianCRS a răspuns (pentru Alinaaa17):

In cazul asta, daca ai incercat si nu merge, imi pare rau dar trebuie sa incepi sa te gandesti serios sa il duci la un service gsm pentru resoftare...