| amuitat a întrebat:

Buna am vrea sa stiu ce sa piese sa schimb la pc meu pentru a putea juca jocurile mai bune.Gen Just Cause 2, Saint Row The Thrid, GTA IV etc ( nu am incercat sa vad daca merg si asa)

Procesor: AMD Semptrom LE-1200 2.11 GhZ 1 nucleu
Placa Video: Nvidia GeForce 7025 / Nvidia 630a
RAM: 2GB
System de 32bit
Am un monitor Asus rezolutie maxima: 1366x768
Winods 7 Ultimate

Cam ce ar trebuie sa schimb si cu ce?
Va rog sa imi spune ce trebuie schimbat si cu ce sa schimb si cam cat ar costa piesa.

1 răspuns:
| Caddy1609 a răspuns:

Ti-ar cam trebui de toat, in primul rand o placa video, si un procesor mai bun, poate chiar si ceva ram mai incolo Procesorul e slab rau nu ai ce sa faci. Sfatul meu e ca ar fi mai bine sa faci upgrade adica(placa de baza procesor ram si pastrezi hdd, unitatea optica si eventual sursa de la vechiul pc)