| Moarcas_Cosmin-Ionut_1995 a întrebat:

.As dori sa imi spuneti parerea voastra. Ruleaza decent lol-ul pe un Sistem IT Myria Xaction 15, Intel pentium(stiu ca e praf procesorul dar csf nai csf) G4400, 3.3 GHz, 4GB, 500GB Nividia GeForce GT 730, 2 GB? nu il consider PC de gameing dar as dori ca lol-ul sa nu sacadeze.

4 răspunsuri:
| Bernardus a răspuns:

Ba, lol-ul o sa mearga garantat, dar zic sa mai strangi bani si sa faci pc-ul pe piese, ca e mai ieftin pe piese, si pe configuratia actuala nu prea o sa-ti mearga alte jocuri

| s0uNNd a răspuns:

O sa iti mearga pana in 100 fps ca sigur uite si cerintele minime https://support.riotgames.com/......quirements

| Moarcas_Cosmin-Ionut_1995 explică (pentru s0uNNd):

Sper sa fie adevarat ce spui deoarece inainte jucam lol pe un laptop care costa tot altat si erau unele momente cand fps-urile ajungeau la 5-10