| Justinio a întrebat:

Buna as vrea sa ma apuc de youtube nu pentru. bani (acu' merge 1-2 $ pe luna) dar nu am experienta mai deloc, daca cineva are ceva timp va rog ajutor.Am configuratia:
Processor Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3. 20GHz
Manufacturer Intel
Speed 3.2 GHz.
Number of Cores 4

Video Card NVIDIA GeForce GTX 750
Manufacturer NVIDIA
Chipset GeForce GTX 750
Dedicated Memory 2.0 GB
Total Memory 3.9 GB

Memory 4.0 GB

Operating System Microsoft Windows 8 Professional Edition (build 9200), 64-bit
Service Pack 0
Size 64 Bit
Edition Professional

Display Maximum Resolution 1366 x 768

DVD DTSOFT Virtual CdRom Device
CD DTSOFT Virtual CdRom Device
Drive 1
Size 831.5 GB
Free 666.4 GB
Drive 2
Size 99.5 GB
Free 30.5 GB
Casti Hama cu microfon uRage Xplode Gaming Headset
Un webcam bun pentru. mine si un cont de youtube care are nevoie de ajutor
Ce imi mai trebuie?

Daca stiti cum filmez cu obs si cum uploadez v-asi ruga sa imi raspundeti.

6 răspunsuri:
| userul7200 a răspuns:

''1-2$ pe luna'' bucura-te daca faci vreo 3 centi...la inceput e foarte greu si cu ramii aia nu o sa faci prea multe. Adauga inca vreo 4gb cum a zis si Luci. Din cate stiu eu nici placa video nu e cea mai buna, are doar 1 gb.

| Justinio explică (pentru userul7200):

Placa mea are 2 gb vram si imi merge in 30 fps gta 5 online

| userul7200 a răspuns (pentru Justinio):

Slab, pe un PC cat de cat bun ar trebui sa mearga cu 60 fps+. Daca mai si filmezi o sa iti mearga doar cu vreo 10-15. Crezi ca lumea o sa se uite cum te chinui sa joci cu 10 fps? NU.

| Justinio explică (pentru userul7200):

Cu bandicam am tot 30 dar dureaza loading screen-ul mai mult, dar eu il voi taia la editare

| userul7200 a răspuns (pentru Justinio):

Nimeni nu vrea sa se uite la un video car se blocheaza foarte des si merge greu. Si in plus, daca editezi cu programe de pe net etc..scade foarte mult din calitate si o sa arate chiar mai rau. Iti recomand programul Sony Vegas care e chiar de calitate dar costa bani.

| LuciWv a răspuns:

De uploadat e usor, cauta pe YT big grin
PC-ul e bun chiar pentru GAMING! daca asta vrei
Sau vloguri
Etc...
dar, daca vrei GAMING! mai adauga cel putin 4GB Ram!
Pentru ca o sa ai probleme si la filmat si la jucat!
Bafta