| Giulii123 a întrebat:

Azi am incercat sa-mi instalez minecraft-ul ..si nu stiu ce sa-i mai fac.i-am instalat java-ul de o mie de ori si nu merge de fiecare data cand il deschid si ma conectez imi da eroare.
Pana la urma am instalat o versiune demo de pe site-ul original si cand am ales versiunea si am dat "play" am asteptat sa mi se deschida dar mi-a dat eroare "The game crashed whilst initializing game
Error: org.lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated " si asta imi aparea. nu stiu ce sa mai fac..incerc sa-l instalez pentru sora mea.
Va rog sa ma ajutati

1 răspuns:
| Jakye a răspuns:

Salut,
Încearcă să faci update la driver-ul video.
Încearcă să aloci mai multă memorie minecraft-ului. (1/2 GB Ram)