| ionut2014 a întrebat:

Mi-am descarcat recent Minecraft si cand dau play imi zice asta
---- Minecraft Crash Report ----
// There are four lights!

Time: 22.03. 2016 16:32
Description: Initializing game

org.lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:252)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at ban.ag(SourceFile:340)
at ban.f(SourceFile:713)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:148)
Cum pot rezolva va rog frumos? Funda pentru raspunsul corect.

6 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Instaleaza Java ca sa mearga Minecraft, ca Minecraft ruleaza cu Java nu ai nu intri in joc.

2 Instaleaza Driverul de la Placa video pentru a juca jocuri 3D, cand instalezi driverul la placa video performanta creste cu 446% si poti la fel de bine sa ai o performanta mai bun a in jocuri.

3 Cum se instaleaza Driverul la placa video ori de pe CD/DVD original ori de pe saitul producatorului cu Driverul Actualizat la zi.
Daca nu stii ce placa video ai sau ce driver ai Instaleaza Driver Booster linkul il ai mai jos!
Driver Booster poti instala la versiunea Free 60 de instalari, instaleaza Driverul placa video VGA instaleaza dupa aceea iti cere sai dai restart (dai Restart Lader (Mai tarziu) dupa ce a terminat.
Dai restart si intri in Minecraft.
Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.
http://www.iobit.com/en/driver-booster.php

| ionut2014 explică (pentru DragomirMihail2020):

Salut frate, am facut tot ce mi-ai spus dar tot imi spune asta
Time: 22.03. 2016 18:39
Description: Initializing game

org. lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:252)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at ban.ag(SourceFile:340)
at ban.f(SourceFile:713)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:148)

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
---------------------------------------------------------------------------------------

-- Head --
Stacktrace:
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:252)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at ban.ag(SourceFile:340)

-- Initialization --
Details:
Stacktrace:
at ban.f(SourceFile:713)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:148)

-- System Details --
Details:
Minecraft Version: 1.7.9
Operating System: Windows 10 (x86) version 10.0
Java Version: 1.8. 0_74, Oracle Corporation
Java VM Version: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
Memory: 56137480 bytes (53 MB) / 125042688 bytes (119 MB) up to 523501568 bytes (499 MB)
JVM Flags: 6 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx512M -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn128M
AABB Pool Size: 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used
IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
Launched Version: 1.7.9
LWJGL: 2.9.1
OpenGL: ~~ERROR~~ RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.
GL Caps:
Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.
Type: Client (map_client.txt)
Resource Packs: []
Current Language: ~~ERROR~~ NullPointerException: null
Profiler Position: N/A (disabled)
Vec3 Pool Size: 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used
Anisotropic Filtering: Off (1)

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Ai facut ce ti-am zis ca vad ca nu ca este aceeasi eroare aproape.
1 Ai instalat Driverul la placa ta video?
2 Ai instalat Java.
3 Dupa ce ai instalat toate astea ai dat restart?

| ionut2014 explică (pentru DragomirMihail2020):

Da frate, am facut toate astea.

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru ionut2014):

Tu ai Win10 32bit.
Instaleaza Driverul la plac video VGA Nu stiu daca ai instalat fix Driverul placi video sau altceva poate ai instalat programul care ti l-am sugerat eu Driver Booster dar acel program iti arata toate Driverel vechi neactualizate sau neinstalate cum ar fi placa video [Si poate ai instalat altceva in afara de aceea placa video].
Poate ai dat pe primul rezultat actualizeaza si poate era Driverul audio, Usb...

Dece zic asta ca Daca ai fii instalat Driver la placa video (se numeste Driverul placi... VGA) aia este placa video restul sunt componente din system mai vechi care nu au fost actualizate.

Daca aveai instalat placa video Minecraftul mergea de ce zic asta ca problema este cand nu ai instalatacel Driver revolutia ta este una de 800x600 in jocuri maxim 1024x768, iar Minecraftul cere minim de revolutie de 1280x1024 si nu aveai probleme.
Daca citeai iti dadeai si seama ca era din cauza ca nu ai instalat Driverul zice chiar si eroare ca este din cauza Displayului?

WindowsDisplay.createWindow (WindowsDisplay)
at org.lwjgl.opengl.Display.create
windowsDisplay.createWindow
Display.java:739

| ionut2014 explică (pentru DragomirMihail2020):

Frate am instalat totul, daca vrei adauga-ma pe skype Grecu_Ionut1 si iti dau team viewer 11 si ma ajuti. Ok?