| Ciolan123456 a întrebat:

Cate versiuni de windows 10 exista? Pe care dintre ele pot rula jocuri? Pe toate sau doar pe ultimate? Windows 10 pro este bun pentru jocuri?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ai windows 10 home, windows 10 pro si windows 10 enterprise.

Versiunea enterprise e pentru firme si are mai multe functii pentru partea de productie.

Pentru utilizatori poti folosi versiunea Pro sau Home, pe care poti rula si jocuri, versiunea Home e cea mai ok.

| Lucian4 a răspuns:

Ai senzatia ca sunt mai multe versiuni? toate windowsuri au fost si sunt bune pentru jocuri. da e bun si 10 si 10 pro!