| nobody000 a întrebat:

credeti ca imi pot face propriul monopoly. parintii mei nu au momentan bani sa imi ia unul, asa ca m-am gandit sa imi fac unul. ma puteti ajuta. vreau sa stiu:
1) cate bancnote de 1, 5, 10, 20, 50, 100 si 500 $ sunt
2)cartonasele alea cu semnul intrebarii
3)cate sanse (cartonasele, bineinteles) sunt si ce scrie pe ele
4) tabla de joc propriu zisa (daca imi puteti da o imagine mare cu ea) de preferat in romana
5) cati pioni trebuie sa fie
6) proprietatile
7)si daca am omis ceva, va rog spuneti-mi
Va multumesc mult, si daca m-ati putea ajuta sa il fac, ar fi minunat... dau si fundita, bineinteles

1 răspuns:
| ioanaspataru a răspuns:

Fiecarui jucator ii trebuiesc 5 banc de 1, 1 de 5, 2 de 10, 1 de 20, 4 de 100, 2 de 500, 1 de 50 si trebuie sa mai faci cativa pentru banca.