| jack993 a întrebat:

Buna!
Cum este indicat sa tin laptopul, tot itmpul in priza sau sa il las sa se mai consume bateria? Am inteles ca modelele noi(dupa 2010) au circuit separat iar dupa cebateria este incarcata laptopul se alimenteaza de fapt de la priza nu din baterie. Este corect?

Răspuns Câştigător
| andruschi a răspuns:

Indiferent de laptop. Ca e nou sau vechi e mai bine sa le lasi sa se incarce la maxim cat timp nu le folosesti. Cand te joci sau ai treaba pe el e mai bine sa il scoti de la incarcat deoarece asa va rezista mai mult bateria. Daca te joci cu el continuu. Cand va trebui sa il scoti o data nu o sa reziste mai mult de juma de ora. Sper ca te.am ajutat big grin