| M1R3L a întrebat:

Am un laptop Toshiba Satellite etc... si am auzit ca daca il tin laptopul in priza cu bateria incarcata mi se poate strica, eu am scos bateria din laptop si l-am lasat in priza.Am procedat corect?

4 răspunsuri:
| winter a răspuns:

Da deoarece bateriile astea de la laptop au nevoie de cicluri complete de incarare si descarcare adica bateria daca este incarcata ea va trebui descarcata si in general bateriile de laptop au prostul obicei atunci cand sunt incarcate complet daca nu se descarca si mai este si in priza sa nu se mai incarce complet ex:daca bateria se incarca 100%, dupa un timp se va incarca 95% iar restul de 5% nu se va mai incarca iar indicatorul bateriei iti va zice ca este incarcata complet.asta am patit-o chiar eu cu bateria de se incarca 95% si nu mai fac a doua oara greseala

| FlAiser a răspuns:

Dc sa se strice bateria de aia ii laptop sa il ti cand vrei unde vrei sa il duci unde vrei u nu se strica sau celputin asa cred eu al meu nu are prombleme doar ca eu am un laptop mai bun de la Dell

| TedR22 a răspuns (pentru FlAiser):

Cum ai ajuns la concluzia ca ai un laptop mai bun? Poate el are Toshiba Satellite cu i7 de 3.0 si tu ai un amarat de dual-core Dell.

| FlAiser a răspuns (pentru TedR22):

Nu ma fa sa imi cumpar altu rolling on the floor intr-adevar eu nu stiu cum e un Toshiba am sa ma uit pe internet sa vad care e mai bun eu am auzit ca Dell e una dintre cele mai bune firme de laptop.