| Endy99 a întrebat:

Cum fac sa nu se mai auda bazaitul de pe fundal cand filmez? Am windous XP si nu prea stiu sa fac setarile la microfon sa nu se mai auda acel bazait.
Ajutati-ma va rog!

2 răspunsuri:
| HeLeFTWz a răspuns:

Poti sa te duci la un specialist sa iti puna windows 7 ultimate x64, o sa stie el ce chineza vorbesc rolling on the floor. Si conteaza cu ce program filmezi si ce microfon ai.Te rog sa imi lasi un raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da clic pa difuzorul din dreapta jos a ecranului(sau Start>settings>control panel>sounds) si intra in setarile de sunet(mixer), da mic-ul cat mai jos, line-in-ul il inchizi. Daca si asa bazaie, incearca sa schimbi driver-ul la placa audio. Daca si atunci la fel face, inseamna ca ai prize fara impamantare(exact ca mine)si trebuie sa chemi un electrician sa-ti faca impamantarea la ele.Nu e ceva prea complicat, cine e de meserie stie. Astept sa-mi spui daca s-a rezolvat. Funda?