| Loly_Loly_1993 a întrebat:

Cum pot sa ma joc in Minecraft la Multiplayer numai cu un prieten sau cu mai multi, fara sa caut un server? Nu stiu sa fac un server de Minecraft si nici nu am Minecraftul cumparat! Ce pot face?

10 răspunsuri:
| FlorinFindus a răspuns:

Poti sa faci o lume pe singleplayer si dai e deshide lan si i dai ip tau pritenilor gen
ip_tau:25565 funda?

| Loly_Loly_1993 explică (pentru FlorinFindus):

Am incercat si nu merge! Mereu ne da Error sau ceva de genu! sad

| GhostCommander a răspuns (pentru Loly_Loly_1993):

Nu merge deoarece lan inseamna sa joci prin cablu

| Alin_Awwr_1991 a răspuns (pentru Loly_Loly_1993):

Mie nu de loc am 5 prieteni

]

| Darks96 a răspuns:

Pai daca nu reusesti tu sa incerce ea. creezi aceea lume pe singleplayer dai open LAN si ii dai ip pe care il ai www.myip.net si portul pe care ti-l arata la sfarsit.

| cinecitesteeGAY a răspuns:

Trebuie sa fiti conectate al acelasi wifi

| xKoko22 a răspuns:

Pentru a merge cu LAN ai doua optiuni : 1) Va conectati cu totii la acelasi Router (PS : Nu trebuie prin cablu ca eu ma jucam fara cablu in LAN cu optiunea asta) / 2) Dai port forwading si puteti juca de oriunde din tara (Nu stiu daca si din strainatate puteti). Sau folosesti Hamachi, dar e de MAXIM 4

| Alin_Awwr_1991 a răspuns:

Hei eu caut prieten sa joc ca am minecraft
winking aveti vreunu

| Alexandru_Chirvase_1999 a răspuns:

Eu am minecraf pe tel. si îmi creez lumea si intru pe contul meu si am wi-fi deschis si fratele meu se joaca pe tableta si are si el wi-fi deschis dar trebuie sa ai aceeasi conexiune la net si intri pe cont si celalalt o sai apara un cont si el intra pe cont si asa poti sa joci în multiplayer

| Sandu_Mirabela_1984 a răspuns:

Mirabela.mira96@yahoo.com