| Alexandru1947 a întrebat:

Daca hostez serverul de metin mai este necesar ca playeri sa aiba hamachi? sa se mai logheze cu hamachi?

Răspuns Câştigător
| Denis505 a răspuns:

Nu, deoarece hamachi este o retea ce trebuie tinuta cand tu ai calculatorul deschis, odata ce hostezi serverul playerii se vor conecta direct la ip-ul pe care ti-l da hostul sau il alegi tu...ei nu vor mai trebui sa bage retea de hamachi si toate alea, numai vor descarca clientul, isi vor face cont si se vor conecta, de ex: pe metin2ro, un sv cu host, nu e necesar sa te conectezi la hamachi deoarece serverul este hostat. Sper ca ai inteles si poate imi dai o funda mica acolo big grin