| anonim_4396 a întrebat:

de ceva timp am o problema cu Minecraftul mai exact am frame drop dropuri neasteptate(exemplu de la 400 de fps la 100). Nu stiu cum sa rezolv problema, am instalat optifine cu forge. Daca va ganditi da am P.C. slab puteti exclude varianta(procesor i5 4460 3, 2 ghz, placa video Gtx 970 G1 Gaming 4 gb ddr5 si 8 gb ram ddr3)Dupa ce am reinstalat windowsul problema persista. Uitati pe aici exemple in clipurile mele: https://www.youtube.com/channel/UCT3HScgZS_ISScTSaMZeOXA /feed

4 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Indeasa componentele mai bine in pc.

| alii98 a răspuns:

Nu vad care este problema, 100 de fps se misca foarte bine

| anonim_4396 explică (pentru alii98):

Da se misca dar problema e ca daca scade intr-o secunda de la 300 la 100 se vede ca frame drop

| alii98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu iti merge greu nu se observa, daca sunt mai putin de 60 de fps-uri se vede ca este frame drop, dar asa nu se observa