| Maria9Maria a întrebat:

Buna dimineata TPU! Am si eu o problema cu laptop-ul de 2 saptamani si nu gasesc nicio rezolvare! Poate ma ajutati voi?!
De 2 saptamani, atunci cand ascult muzica indiferent unde (ca pe youtube, ca in winamp), baraie... se aude foarte distorsionat!
Ce ma sfatuiti sa fac? Ma enerveaza sa ascult asa o melodie, sau sa vad un film distorsionat! Voi ce parere aveti c-ar trebui sa fac?
In speranta ca-mi veti raspunde, va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Ca de obicei, nu ne dai suficiente detalii.
Da' o sa incerc sa te ajut.
Se poate auzi distorsionat din 2 motive:
1. Firul de la casti sau boxe sau sistem suround este intrerupt si atunci baraie, din cauza ca firele fac atingere aiurea (desi nu cred ca asta este cauza din care iti baraie tie)
2. Ai umblat din greseala la setarile placii de sunet.
S-ar putea sa ai un programel de la placa de sunet langa iconitele de langa ceas, si cand il deschizi iti apar tot felul de setari de sunet.
Acolo o sa ai niste efecte care iti modifica sunetul la orice iesire audio.
Vezi daca ai vreun buton default (care reseteaza setarile la cele initiale)
sau incearca sa opresti efectele.
O sa iti dai seama cand intrii acolo.
Lol, cand am vazut raspunsurile cu "du-l la reparat" m-am tavalit pe jos de ras.
Daca mai ai si alte intrebari, poti sa ma intrebi pe privat...

| Maria9Maria explică (pentru alecx4music):

Am spus ca este un laptop... ce alte detalii trebuiau? Apropo iti dau tie FUNDA, deoarece am constatat ca este singurul raspuns mai serios!
Apropo... am resetat setarile placii de sunet si numai am probleme!winking

| alecx4music a răspuns (pentru Maria9Maria):

happy ma bucur.
Nu am procesat cuvantul "laptop"

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Du-l la un service, ai probleme cu placa audio!

| stefan350 a răspuns:

Mergi la reparat cu elwinking

| Maria9Maria explică:

Este nou laptop-ul... sigur am virusi in el... de asta face asa!