| anonim_4396 a întrebat:

La cate piese ramase pe tabla la remi, pot lua atu-ul sa inchid? Multumesc!

4 răspunsuri:
| xeum a răspuns:

In general poti lua la 3 piese pe tabla si faci pereche cu el si inchizi cu 1. Am jucat rummy si cu batrani si n-au pomenit nimic de regula asta, nu stiu cine te-a invatat

| Justme12344321 a răspuns (pentru xeum):

Pai la 3 piese stiam si eu, doar ca un prieten se trezeste sa faca lucrul asta si la 5-6 piese, de ex face formatie cu atu ul si alte 2 piese si dupa se mai lipeste la ceilalti si inchide, nu mi se pare normal, si el nu vrea sa inteleaga asta. ca nu e cum zice el, ci la 3 carti!

| sunttare666 a răspuns:

Joaca si tu un joc real ca table

| gaagaga a răspuns (pentru sunttare666):

Sau barbut sau table