| ninoh11 a întrebat:

M-am gandit sa ma apuc de Youtube... sa ma filmez cand ma joc. Si am nevuie sa imi recomandati un program foarte bun free de filmat in care sa mearga si pe jocuri de genu League o legends fara lag... dar vreau tot in acelasi timp sa ma filmez si pe mine.

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

OBS - https://obsproject.com/ dar gandeste-te ca inainte sa te apuci de filmat ai nevoie de o configuratie care sa duca jocul in 60 fps cu detalii minim spre high (cel putin) la 720p daca doresti sa strangi abonati usor pentru ca nu o sa se uite nimeni cum te joci tu pe 480p si ti se misca in frame-uri.

| ninoh11 explică (pentru Intruder19):

Prin cam vreo 200 de fps normal (fara filmare) dar merge foarte bine. Dar faza e ca daca slade la 60 se teleporteaza totul

| imaqtpie a răspuns:

Ce placă video ai? Dacă ai AMD, folosește ReLive. Dacă ai nVidia, folosește ShadowPlay. Folosind aceste programe vei pierde maxim 5 fps în orice joc. O altă opțiune este OBS.

| Diavolcata a răspuns:

Se vede că nu ai încercat un soft liber și sursă deschisă cum este camStudio, program ce se obține de aici:
http://camstudio.org/
sau dacă crezi ca ai bani de dat pe licențe încearcă camtasia studio:
http://www.techsmith.com/camtasia.html
Se poate încerca 30 de zile.
Succes sa fii vedeta!

| Dragneaalex a răspuns:

Pai eu cred ca daca ai un pc Bun pentru gaming nu vei avea lag prietene, dar daca ai un Cartof probabil vei avea lag la lol

| ninoh11 explică (pentru Dragneaalex):

Am PC de zici ca e de la nasa dar problema este internetul.

| Dragneaalex a răspuns (pentru ninoh11):

Ce specificații ai?

| iVIBERGaming a răspuns:

Badicam