| Roxanaandrusca a întrebat:

Buna, mai am o întrebare, știți cumva niste jocuri pentru un laptop Windows 7 mai slab? Jocuri de pe Steam gratis, nu am un laptop bun, mulțumesc.

8 răspunsuri:
| andrei99678 a răspuns:

Pai câți RAM are?

| Roxanaandrusca explică (pentru andrei99678):

Ram are 4.00 GB ( 3. 75 usable). Este Windows 7 este mai vechi
Am vrut să îmi bag Windows 10 dar nu mă pricep

| Roxanaandrusca explică (pentru andrei99678):

Pot sa fac ceva sa îmbunătățesc ram-ul?

| PainTech a răspuns (pentru Roxanaandrusca):

Da, poti sa mai cumperi inca cateva placute de RAM.

O alta solutie care era folosita in trecut era ReadyBoost (utilizai un stick ca un fel de memorie ram de viteza mica), dar ma indoiesc ca o sa te ajute la mare lucru un astfel de artificiu la 4GB RAM.

Spune-ne si restul componentelor (procesor si placa video) si poate gasim cateva jocuri care sa iti placa si care sa mearga ok.

| Roxanaandrusca explică (pentru PainTech):

Procesor : AMD Athlon (tm) II P340 Dual-core Procesor 2.20 GHz Placa video nu știu îți spun și ce fel de sistem este

| PainTech a răspuns (pentru Roxanaandrusca):

E un sistem slabut, vor merge bine majoritatea jocurilor facute inainte de ~2010.

| Roxanaandrusca explică (pentru PainTech):

Si ce imi recomanzi sa ma joc poate mai e un site gratis cu jocuri în fara de steam cu jocuri înainte de 2010

| Elox a răspuns:

Mai multe detalii te rog.