| Alynutza5 a întrebat:

Buna mi-am achizitionat o tableta Vonino Sirius QS si am o mica problema nu se mai incarca.Sa inchis cu totul si nu se mai deschide cand vreau s-o incarc, am incercat si cu portul USB dar nu functioneaza. Ce as putea face? Este de vina incarcatorul daca da l-as putea inlocui cu un alt incarcator?

Răspuns Câştigător
| Blacky6 a răspuns:

Pai,daca nu se incarca cu incarcatorul tabletei incearca cu alt incarcator (nu trebuie neaparat incarcator de tableta deoarece odata intrat in portul USB va transforma curentul continuu in curent alternativ daca nu ma insel..nu prea am fost la orele de fizica) sau sa-l incerci la alta priza, daca nici asa nu ai rezolvat problema i-ti sugerez sa contactezi firma sau site-ul de unde ai achizitionat tableta si ei sunt obligati sa ti`o repare deoarece orice tableta/telefon..etc are o garantie cam de 2 ani (si eu am o tableta vonino dar inca nu am intampinat probleme cu ea, daca intampinam faceam cum ti-am sugerat mai sus).

Sper ca te-am ajutat, daca nu, macar am incercat big grin