| Alexa12girl a întrebat:

Nu am nicio idee cum se joaca poker, dar as vrea sa invat. Cunoasteti vreun site unde sa explice clar regulile si eventual unul pe care pot sa exersez jocul? Ms anticipat.

3 răspunsuri:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Nu iti explica nimeni adevaratele reguli pentru ca atunci va trebui sa platesti bani. Siteurile cer bani sa-ti vanda strategii de poker. Iar pokerul holdem este putin mai diferit de pokerul pe care-l stie lumea dar nu cu mult. Totusi vei putea sa citesti regulile de baza dupa ce creezi contul unde vei vrea sa joci in lobby-ul softului camerei de poker respective.
Poti sa faci cont la Pokerstars, 888 Poker sau Unibet pentru ca astea sunt legale in Romania. Si ca sa exersezi trebuie sa joci doar in jocurile freeroll(unele dintre ele au parola sau sunt restrictionate pentru diferite tari). Succes

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Si bineinteles trebuie sa ai 18 ani asta am uitat sa specific.

| wowmentol2 a răspuns:

Https://www.pokerstars.ro/poker/ si poti sa sa exersezi