| Daneladana a întrebat:

Buna! Prietenul meu recent și-a facut un cont de gta 5 online pe pc si eu ca sunt cu cont de gta pe xbox one nu ne putem gasi sa fim impreuna pe harta, cand il gasesc sa-i dau invitare îi gasesc contul cel vechi care la avut si el tot pe xbox acum nul mai are ( imi arata ca este si online dar pe contul vechii de xbox) acum pe cel nou de pc efectiv nu ne putem gasi sa fim prieteni si pe Rockstar Games.com suntem prieteni amândoi avem cont! De ce nu-l pot gasi? Va rog un raspuns! Pls????

1 răspuns:
| Raddeon a răspuns:

Pentru ca gta v nu are cross platform, daca tu esti pe xbox te joci cu cineva de pe xbox, din moment ce el are pc nu functioneaza este ft simplu
Chestia asta e valabila si la jocurile care is pe telefon si pe pc, multe dintre ele nu au cross platform ex apex
desi exista apex pc si apex mobile nu exista cross platform deci nu te poti juca cu tovarasul tau de pe pc si el de pe telefon, cand vrei sa faci chestie de genu te uiti pe google sa vezi daca jocul permite cross platform intre platforme precum consola pc