| Windows95 a întrebat:

Bună seara,am o problemă, de când mi-am instalat Windows 8.1 unele jocuri (de ex.:Need For Speed Most Wanted) îmi dau eroare "The program can't start because d3dx9_41.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem" Ce ar trebui să fac?

Răspuns Câştigător
| nurckye a răspuns:

Incearca doua metode:
1.Reinstaleaza directx.
2. (sunt 80% sigur ca o sa mearga)http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? d3dx9_41

Dai download zip si pune dll ul in folderul jocului sau in C:\Windows\System32