| Stefan_Amisculesei_1998 a întrebat:

Buna seara as vrea informatii despre procesorul Intel celeron 2. 50GHZ vreau informatii detaliate (fps, nuclee)

Răspuns Câştigător
| Al3xandru14 a răspuns:

Ar fi mult mai bine daca ai spune modelul procesorului. dar informati in general despre cele celeron 2.5 gb sunt>
frecventa > 2500 mhz
bus speed > 400 mhz
microarchitectura > Netburst
merg pe 32 bit
memoria cache lvl 18 kb
si lvl 2 128 kb
temperatura minima 5 grade celsius maxima 72 grade celsius
daca e dual core are 2 cortexuri daca nu numai 1
la fps in cazul jocurilor depinde si de placa video dar cu o placa video decenta cred ca este bunicel.

1 răspuns:
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Pff...sunt atatea modele de Intel Celeron 2. 5GHz - la care te referi? Dupa care vei primi si info dorite - sau, mai simplu - cauta aici http://ark.intel.com/products/family/288.
Google stie atatea lucruri...