| Anonymus5 a întrebat:

Buna seara,asi dori sa imi cumpar un Google Nexus 7, si doresc sa cer si parea voastra,daca nu stiti despre tableta, specificatiile sunt:
http://www.emag.ro/......DST8XBBBM/
de asemenea, rewiewul lui George Buhnici : http://www.youtube.com/watch?v=9us20Y9ww-s dar si google, fiindca tableta este google: http://www.google.com/nexus/7/ va rog sa va utiati peste aceste linkuri inainte sa comentati,si sa nu imi recomandati APPLEURI,promit sa dau funda, si promit sa citesc parerea fiecaruia.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

1200 RON? Astia is timpiti cu preturile la tabletele brand de la noi. Asteapta mai bine BF si ia ceva frumos de pe Amazon.co.uk, nu ai de platit taxe suplimentare/TVA/vama cum se mai intimpla cind iei de la americani. Sa te uiti dupa Nexus si nu in ultimul rind dupa Kindle Fire HDX 7.

| Anonymus5 explică (pentru KodrutZ):

KodrutZ o voi lua la abonament de date de la Cosmote, deci e doar 600 de lei, dar marea mea temere e ca astia au varianta 2012 nu 2013 care e mult mai slaba, fara camera, doar 1 gb ram inloc de doi, tot quad core....deci mi-e cam frica, daca e 2012 prefer sa nu mi-o ia parintii, si sa dam comanda de 2013, fiindca totusi, daca iau ceva sa nu regret ca am luat...

| KodrutZ a răspuns (pentru Anonymus5):

Oricum tableta e un moft. Asa nu te mai complici cu abonamente si iei frumos un Vonin sau ceva de genul la maxim 400 RON. Am vazut una si chiar m-a impresionat ca la asa pret au body-ul extrem de bine facut (bine, era ceva vechi de vreun an si ceva-doi) si se misca acceptabil.
Continuind ideea pe principiul ca vrei ceva mai rasarit si de firma, ia un Kindle si nici nu mai esti legat de Cosmote. Urasc ideea de abonament ca multi altii, chiar daca n-ar fi o problema deosebita sa platesc chiar si 40-50 EUR pe luna. Intrebarea nu e daca iti permiti, ci "de ce".

| Anonymus5 explică (pentru KodrutZ):

Pai,eu am 15 ani,si as vrea sa ma si joc pe ea, si da, tableta e oarecum un moft, si am verificat, cei de la cosmote au varianta 2012. Legat de jocuri,nu as vrea sa fac gaming intens,jocuri normale gen cityville,sau eu stiu,barn buddy, chestii din astea, si facebook, yahoo, skype poate.Intelegi? am ales quad-core fiindca as vrea sa se miste decent, si cat de cat sa nu am lag, deci nu vreau sa fac din ea avion, sa ma joc cine stie ce care a aparut in ultimele 5 minute, sau eu stiu. Legat de cosmote, la 50 de lei pe luna, am trafic 6 GB la viteza de 40mbp/s si dupa depasirea traficului, e adevarat scade la 128 kpbs si e nelimitat,ma gandesc ca daca voi folosi opera,imi va ajunge,fiindca nu sunt tampit sa descarc filme de pe tableta, le descarc de pe pc si le bag pe tableta, marog, pe langa astea, ma gandesc ca la 128 kbps poti sa navighezi cat de cat gen o cautare pe google sau geva,cu asteptare desigur,in caz ca e urgent si ai terminat traficul si esti la scoala,dar precizez ca nu sunt asa prost, sunt addicted la browsing, si stiu ca youtube si de obicei continutul media consuma mai mult, deci voi folosi doar la scoala internetul cosmote, acasa avand wifi cu router propriu si privat.6 gb cred ca ar trebui sa imi ajunga pentru cautari google(adica traduceri, referate etc...nu de alta da is prea comod sa le fac acasa)si facebook sa mai verific daca se mai intampla ceva, vreo 2 incarcari de pagina/zi deci ai inteles ca sunt destul de modest, parintii au vrut sa o cumpere la abonament, si e o alegere inteleapta ca am si internet, asa pot lua o tableta la liber tot cu quad core si asa, si tot 40 de lei asi plati pe internet/luna, deci.....si app,te rog sa imi trimiti idul tau in mesaj privat(statutu meu de membru junior nu permite,the hell daca nu te deranjeaza, sa te mai intreb cate ceva, si funda oricum ti-o voi da, dar astept sa imi dai idul, daca nu te deranjez desigur si nu te plictisesc)

| KodrutZ a răspuns (pentru Anonymus5):

Eu as interzice tabletele si telefoanele de orice fel la scoala. Ar fi totul mult mai simplu. happy
Ai PM.