| bbymer7 a întrebat:

Bună seara lume, am un notebook și nu prea merg jocurile, adică merg dar foarte lent, abia se mișcă personajele, dar nu este NVIDIA pe el, poate se la asta?
Se numește Asus și denumirea videohartei "Pentrium(R) Dual Core CPU T4200 2.00GHz"

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Te referi la "Pentium" si "placa video". Depinde ce jocuri, posibil sa ai integrata, si la procesorul respectiv, nu te poti astepta la multe. Poti sa te gandesti la reinstalare windows, optimizare, curatare din software si fizic, pasta noua, upgrade ram/ssd sau direct buget pentru alte componente sau alt laptop. Maxim sa scazi din setari la jocuri.

| Wr3nch a răspuns:

Nu iti merg bine pentru ca nu ai placa video dedicata. Plus ca si procesorul e cam batranel. Daca vrei sa te joci neaparat pe un laptop ti-ar trebui unul mai modern cu placa dedicata. Sau sa joci jocuri mai vechi, de prin 2000 pana prin 2004.