| Mdea721 a întrebat:

Buna seara, TPU! Am cateva intrebari:
1.Am un server de SAMP si as dori sa fac astfel incat sa poata juca si altii pe el.
2.Nu numai atat, dar am auzit ca se poate si hosta gratuit.Stiti cum?
3. Aveti niste servere de Samp RPG? fara [Bzone,AlphaCs,PcsZone,Bugged,CVL,EFL,BlackGames, Indungi]

4 *_* Mersi mult, dau funda pentru raspuns la oricare dintre ele :X:X

3 răspunsuri:
| Cosmin_Isac_1992 a răspuns:

Salut, eu am un server de sa-mp:
HostName: Green-Zone : RPG Server [0.3x]
Address: 193.84.64.111:7777
Players: xx / 50
Ping: 24
Mode: GZ-RP v0.1
Map: Ls'and'Sf
vin-o pe el si daca ai ceva playeri o sa primesti admin!

| MihaiStefan13 a răspuns:

1.Trebuie sa il hostezi ori tu daca ai ip stabil, dar sa nu ai cumva router ori sa cumperi hosting.
2.Nu gratuit nu se poate hosta, doar daca il hostezi tu.
3.Da am eu server si l-am deschis recent si este foarte bine optimizat
HostName: [0.3e]SkyG RPG Enjoy!
Address: 188.212.107.20:7777
Players: 5 / 50
Ping: 18
Mode: SkyG RPG v1.5
Map: San Andreas

Website: www.skyg.ro

Te astept.

| Mdea721 explică (pentru MihaiStefan13):

Voi intra, insa: Cum il pot hosta eu singur? Si daca am router, pot seta sa am un IP stabilwinking Nu unul dinamic. Nu pot intra pe serverul tau, deoarece am SAMP 0.3x... Sau:Nu neaparat sa-l hostez, dara macar sa poata juca altii cand il am eu deschiswinking Te rog sa ma ajuti :X